REPA The Spare Parts Group

Skupina REPA a její členové (GEV, LF, EPGC, Atel a CCS) je přední skupinou evropských distributorů náhradních dílů a součástí rodiny PT Holdings, která zahrnuje také Parts Town, First Choice Group a Red Lightning Group. S několika automatizovanými sklady po celém světě, 12 mezinárodními pobočkami a více než 3 800 zaměstnanci se naše skupina věnuje rychlé a efektivní dodávce náhradních dílů pro profesionální kuchyně, kávovary, chladicí techniku a prodejní automaty po celém světě.
The umbrella brand REPA is derived from the Latin root “reparare” meaning “to repair”. It is internationally understandable and stands for the dedication to support the customers‘ business: installing, maintaining and repairing equipment. All REPA services are strictly designed to make it quick, easy and convenient for customers to do their job.
REPA aims every day to provide you with the most comprehensive spare parts solutions for catering, coffee & vending, refrigeration and household appliances. With access to an unrivalled product portfolio, automated warehouses across Europe and proven technical and industry expertise, the REPA team ensures next-day delivery of quality spare parts and accessories.

 

REPA Group
Cookies nám pomáhají zlepšovat naše služby. Používáním těchto služeb souhlasíte s použitím cookies. Info