LF spare parts je mezinárodní společnost se sídlem v městě Cesena v Itálii, která byla založena v roce 1982. V Evropském měřítku je LF vedoucím distributorem náhradních dílů a příslušenství pro profesionální kuchyně, mycí a prádelenské technologie, komerční chlazení, kávovary, vending a barová zařízení.

Prodej je realizován servisním firmám a subjektům vykonávající údržbu těchto zařízení.

V říjnu 2015 vstoupila společnost LF do oboru domácích spotřebičů a založila pro tyto aktivity detašované sídlo v Terstu.

V souladu s touto strategií, která byla poprvé oficiálně komunikována na veletrhu HOST v Miláně, se LF stal jediným světovým distriburem, který je schopen zajišťovat dodávky náhradních dílů jak pro obory profesionální gastronomie, tak i pro domácí spotřebiče. 

Výhody pro zákazníky LF jsou zcela zřejmé: zákazníci specializovaní na profesionální technologie mohou rozšířit obory svého podnikání, stejně jako servisní firmy orientované na domácí spotřebiče si s minimálním úsilím a investicí mohou obohatit své aktivity

LF je zastoupena svými pobočnými kancelářemi v Německu, Švýcarsku, Španělsku, Velké Británii, Rusku a Francii (pod značkou EPGC) a svými spolupracovníky v mnoha ostatních zemích. Export přesahuje 70% obratu a zahrnuje zákazníky v 96 zemích všech kontinentů, ve kterých je LF Group přítomna prostřednictvím svých partnerských distributorů a autorizovaných obchodníků.

Prodejní program LF obsahuje 4.000.000 položek ve vyhledávací databázi, z čehož je 62.000 položek skladových.

Logistické centrum LF s 8.700 čtverečními metry je vybaveno 8 automatickými skladovými zakladači, které jsou plně integrovány v sofistikovaném systému řídícím jejich provoz a udržujícím Web Shop neustále aktualizovaný.
Tento systém umožňuje efektivně zpracovávat ročně 130.000 objednávek (cca 500 zásilek denně) a odesílat objednávky přijaté před 14:00 ještě tentýž pracovní den.

Ucelená nabídka položek distribuovaných LF je k dispozici v aplikacích Internet Shopu s možností realizace objednávek 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Tyto aplikace zahrnují funkce sledování objednávek a zásilek, prohlížení digitálních interaktivních katalogů (tříděných dle oborů a skupin výrobků nebo výrobců) i možnost vznesení jakéhokoliv dotazu nebo požadavku přímo našemu zákaznickému oddělení.

LF v číslech

Datum založení 1982
Administrativní plocha 2300 m²
Rozloha sladu 8700 m²
Celková plocha 16000 m²
Základní jmění € 8.280.000
Počet zaměstnanců 180
Počet katalogových položek 100.000
Počet referenčních kódů výrobců 292.000
Počet položek v databázi 4.000.000
Podíl exportu 70%
Počet exportních zemí 96
Infrastruktura Automatizovaný skladovací systém
s integrovaným výpočetním řízením
Prodej Pouze a exkluzivně specializovaným
servisním střediskům a ostatním subjektům
provádějícím opravy a údržbu

Naše kanceláře

LF v současnosti

Od svého vzniku v roce 1982 jsou náplní činnosti a specializací LF dodávky náhradních dílů a příslušenství pro profesionální kuchyně (včetně mytí a komerčního chlazení), espresso kávovary, barová zařízení a vending. LF se stala vedoucí společností na evropském trhu díky svým rozsáhlým a mezinárodně zavedeným zkušenostem.

Certifikace

Kvalita služeb je nedílnou součástí strategie a úspěchu LF.
Ve skutečnosti je LF jediným distributorem náhradních dílů pro profesionální kuchyně, espresso kávovary a barová zařízení na světě, jenž získal certifikaci  EAC Euroasijská certifikace shody- UNI EN ISO 9001:2015 Certification, UNI ISO 45001:2018 Occupational health & safety Certification, UNI EN ISO 14001:2015 Certification for environmental management systems
My nemluvíme “o kvalitě”…my se každodenním úsilím na všech úrovních společnosti zaměřujeme na její kontrolu a zdokonalování.

Cookies nám pomáhají zlepšovat naše služby. Používáním těchto služeb souhlasíte s použitím cookies. Info